‹ Uz sarakstu

Origo Ziedojumu stends

Atbalsti ziedojot Origo sadarbības partneru labdarības iniciatīvā

Bērnu slimnīcas “Vecāku mājas” ikdienas uzturēšanai

Saslimušajiem bērniem vecāku mīlestība un klātbūtne ir ļoti nozīmīga atlabšanai. Vecāku māja ir spēka stacija ģimenēm, kuru bērni ir nonākuši Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā.
Šeit, tikai dažu soļu attālumā no slimnīcas nodaļām, vecāki var rast ne vien ērtas naktsmājas, bet arī saņemt profesionālu psiholoģisku un garīgu atbalstu. Vecāku māja ir Bērnu slimnīcas fonda struktūrvienība.

Bērnu slimnīcas fonds
www.bsf.lv
www.vecakumaja.lv
Ziedot var šeit!

Vardarbības upuru rehabilitācijai

Centrs MARTA ir sieviešu tiesību aizstāvības organizācija, kurā palīdzību var saņemt vardarbībā cietušas sievietes un bērni.
Ziedojums tiek izmantots, lai sniegtu atbalstu vardarbībā cietušajiem.

Biedrība "Centrs MARTA”
www.marta.lv
Ziedot šeit

Atbalsts bērnu ar invaliditāti vecākiem

Atbalsts bērnu ar invaliditāti vecākiem: nodrošinot auklīti vai aprūpi mājās šiem bērniem, kopā būšana, būšana sabiedrībā un atbalsta sniegšana, organizēti, iedrošinoši pavadīt laiku kopā.

Apvienība “Apeirons”
www.apeirons.lv

Pilsētvides pļavu saglabāšana

Latvijas Dabas fonda misija ir Latvijas dabas daudzveidības saglabāšana.
Ar ziedojumu tiek sniegts atbalsts Latvijas Dabas fonda projektam dabīgo pļavu saglabāšanai, kas ir viena no Latvijas dabas lielākajām un aizsargājamākajām vērtībām.

Latvijas Dabas fonds
www.ldf.lv
www.grasslife.lv
Ziedot šeit!

Onkoloģisko pacientu atbalstam

Ziedot.lv darbojas tajās jomās, kur valsts vai pašvaldības finansējuma nav, vai tas ir nepietiekams, bet līdzcilvēkiem tik ļoti nepieciešams. Vēzis ir smaga, ļaundabīga saslimšana, kuru mūsdienās arvien biežāk izdodas apturēt, pateicoties jaunām medicīnas iespējām. Diemžēl daudzās situācijās nepietiek ar valsts nodrošināto ārstniecību. Zāles un cerība ārstēties ir, bet nav naudas, lai dzīvību glābtu. Glābsim dzīvības onkoloģiskajiem pacientiem!

Labdarības organizācija "Ziedot.LV"
www.ziedot.lv

Servisa suņu biedrības TEODORS suņu ārstēšanai un uzturēšanai ikdienā

Biedrības mērķis- veicināt cilvēku ar invaliditāti, ieskaitot bērnus, pilnvērtīgu iekļaušanos sabiedrībā ar servisa suņu palīdzību.

Servisa suņu biedrībai TEODORS
www.teodors.org

“Mūsu kopīgā labdarības projekta mērķi ir balstīti uz ANO izstrādātajām ilgtspējīgas attīstības mērķu rekomendācijām, kas vērsti uz labākas, iekļaujošākas sabiedrības veidošanu ilgtermiņā, kā arī dabas saudzēšanu. Mums ir prieks sadarboties ar mūsu partneriem šīs iniciatīvas īstenošanā, un esam pārliecināti, ka tādējādi kopā spēsim gan kādam palīdzēt grūtā brīdī, gan arī iedvesmot citus uz labiem darbiem.”

Baiba Broka-Maļinovska
T/c “Origo” un biznesa centra “Origo One” mārketinga vadītāja

Sadarbībā ar sešām organizācijām un biedrībām – “Latvijas Dabas fondu”, “Bērnu slimnīcas fondu”, centru “Marta”, apvienību “Apeirons”, labdarības organizāciju “Ziedot.lv” un servisa suņu biedrību “Teodors” – tirdzniecības centrā “Origo” atklāts ziedojumu stends labdarības līdzekļu vākšanai. Kopprojekta mērķis ir aicināt sabiedrību ikdienā ziedot līdzekļus gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem, kuriem palīdzība nepieciešama visvairāk, gan arī Latvijas dabas daudzveidības saglabāšanai.

UNESCO ilgtspējīgas attīstības mērķi

Iluta Lāce, Biedrības Centrs MARTA vadītāja:

“COVID krīzes apstākļos vardarbībā cietušo sieviešu pieprasījums pēc palīdzības Centrā MARTA ir dubultojies, līdz ar to ievērojami pieaug sniegto pakalpojumu apjoms gan Rīgā, gan Centra MARTA filiālēs Rēzeknē un Liepājā.

Ārkārtas situāciju laikā redzam, ka sabiedrība aizvien vairāk vēlas iesaistīties un cilvēkiem kļūst svarīgi ieguldīt vardarbības mazināšanā, lai pasargātu sievietes un bērnus no vēl augstākiem vardarbības riskiem.

Vidējais pakalpojumu apjoms vienai sievietei ir 10 speciālistu (sociālā darbinieka, jurista, psihologa, psihoterapeita) konsultācijas, kas kopā ar to administrēšanu izmaksā 700 EUR.

Mēs pateicamies katram atbalstītājam un aicinām ziedot ar mērķi nodrošināt cietušajām sievietēm un viņu bērniem rehabilitācijas pakalpojumus, lai sievietes varētu rūpēties par saviem bērniem un dzīvot bez apdraudējuma.”

Ivars Balodis, Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” valdes priekšsēdētājs:

“Katra cilvēka dzīvē var pienākt brīdis, kad ir nepieciešams atbalsts. Ir ārkārtīgi svarīgi, lai šis atbalsts būtu savlaicīgs, saprotams un nepazemojošs. Bet tikpat būtiski ir nepazaudēt un attīstīt sasaisti ar sabiedrību, piedaloties dažādos pasākumos, apmeklējot kultūras un mākslas telpas, veidojot un piedaloties atbalsta grupās sniegt, kā arī saņemt palīdzību, braucot īsās un garās ekskursijās. Piedalīties dzīvē! Ar ziedojumu palīdzību apvienībā Apeirons organizēsim tādus atbalsta veidus, kas palīdzēs bērnu ar invaliditāti vecākiem sajust dzīvi un gūt atbalstu ļoti sarežģītās dzīves situācijās!”

Servisa suņu biedrības “Teodors” valdes locekle Baiba Baikovska:

“Ziedojumus vācam, lai uzturētu un ārstētu servisa suņus, kuri ikdienā kalpo cilvēkiem ar invaliditāti, tādā veidā palīdzot cilvēkiem ar invaliditāti pilnvērtīgāk dzīvot, palīdzot orientēties cilvēkiem ar redzes invaliditāti un paceļot lietas, ieslēdzot gaismu, palīdzot noģērbties un citas lietas cilvēkiem ar kustību invaliditāti. Ticu, ka kopā ar t/c “Origo” apmeklētājiem mēs spēsim palīdzēt gan dzīvniekiem, gan tādējādi arī cilvēkiem, kuriem servisa suņu klātbūtne ir neatņemama dzīves sastāvdaļa.”

Ģirts Strazdiņš, Latvijas Dabas fonda direktors:

“Šobrīd mēs dzīvojam pasaulē, kurā apdraudētas daudzas it kā pašsaprotamas lietas – arī dabas daudzveidība. Taču mums pašiem arī ir iespēja palīdzēt to saglabāt un atjaunot – dabisko pļavu atjaunošana, kam aicinām ziedot, ir viens no veidiem, kā jebkurš var dot savu ieguldījumu dabas vērtību nosargāšanā. Esam priecīgi sadarboties ar t/c “Origo”, jo redzam, ka šeit zaļā domāšana izpaužas darbos – tirdzniecības centra zaļie jumti ir viena no iespējām, kā vairot dabu pilsētā.”

Rūta Dimanta, Ziedot.lv vadītāja:

“Vēzis ir smaga, progresējoša, ļaundabīga saslimšana, kuru mūsdienās arvien biežāk izdodas apturēt, pateicoties jaunām medicīnas iespējām. Diemžēl daudzās situācijās nepietiek ar valsts nodrošināto ārstniecību. Sasirgušajam nākas piedzīvot situācijas, kad līdzmaksājums par ārstniecību ir tik liels, ka ģimenes pašu spēkiem tādu naudu samaksāt nevar. Zāles un cerība ārstēties ir, bet nav naudas, lai dzīvību glābtu. Šādos gadījumos ļoti svarīgs ir līdzcilvēku atbalsts. Glābsim dzīvības onkoloģiskajiem pacientiem!”

Liene Indrāne, Vecāku mājas vadītāja:

“Bērnu slimnīcas fonda Vecāku māja jau vairāk nekā 10 gadus sniedz atbalstu un  naktsmītnes Bērnu slimnīcas pacientu ģimenēm. Vecāku mājā nakšņo vecāki, kuru bērni ārstējas intensīvās terapijas nodaļā, priekšlaikus dzimušo mazulīšu mammas, ģimenes, kuras no visas Latvijas brauc uz izmeklējumiem, kā arī  atbalstu izmanto situācijās, kad  plānveida operācija ir agri no rīta un tad ģimene var ērti ierasties jau  iepriekšējā vakarā.

Finansiālais atbalsts nepieciešams, lai Vecāku māja varētu nodrošināt ikdienas darbu – segt komunālo un apsaimniekošanas pakalpojumu izmaksas, gultas veļas mazgāšanu, mājas uzkopšanu,  kā arī nodrošināt klīniskā psihologa palīdzību, dienas un nakts dežurantus, kapelānu, “Vecāku mājas” vadītāju, apmācības un supervīzijas brīvprātīgajiem.”